Podvod jménem ProstEro [recenze]

Aktualizováno dne: 29. 2. 2024

I když na nás odborníci neustále apelují, abychom se při nákupech na internetu nenechali nachytat, mnohdy si neuvědomují, že zoufalí lidé se mnohdy rozhodují na základě svých obav a negativních emocí. Což riziko, že naletí nějakému darebákovi, zvyšuje. Jedním z přípravků, kterým byste se měli vyhnout obloukem, je ProstEro.

Jak říkaly naše babičky, dvakrát měř, jednou řež. Ve své podstatě se to dá aplikovat na cokoliv, s čím se ve svém životě potkáte. Při nákupech na internetu to může například konkrétně znamenat, že před dokončením a zaplacením objednávky si nejprve přečtete recenze nakupujících a podíváte se, jestli před daným výrobkem/e-shopem náhodou nevaruje ČOI, dTest nebo jiný důvěryhodný portál. (Mnoho lidí to zatím ještě nedělá, ale snad se to brzy stane pravidlem.)

Díky tomu můžete přijít včas na to, že se absolutně nevyplatí kupovat přípravky, jako je ProstEro.

V čem přesně je problém? A jak odhalit podvodníka na první pokus?

Co je ProstEro?

ProstEro na svých oficiálních stránkách uvádí, že jde o lék. To je asi ten úplně nejzásadnější problém, protože technicky vzato jde jen o doplněk stravy. Potíž je v tom, že mezi léky a doplňky stravy existuje obrovský rozdíl. Léky musí mít potvrzenou účinnost a musí být registrovány u SÚKL. V některých případech se navíc může lék vydávat jen na recept, který dostanete od svého ošetřujícího lékaře.

U doplňků stravy to tak přísné nebývá, protože obvykle obsahují látky přírodního původu. Také u nich nebývá potvrzena účinnost. Koupit se dají ve volném prodeji na internetu a v lékárnách. Jelikož doplňky stravy nesplňují stejná kritéria, jako registrované léčivé přípravky, snažit se vzbudit v potenciálních zákaznících dojem, že jde o lék, nebo že má doplněk stravy léčivé účinky, se nesmí. (A právě to je problém ProstEro, který se hned v úvodu za lék vydává.)

Hodnocení ProstEro

nedoporučujeme

ProstEro rozhodně nedoporučujeme! Jde o podvodný lék, který se vydává za něco, co není. Nákup je velmi riskantní a stránky, na kterých lze sehnat, jsou velmi pochybné. Cena je i přes údajnou slevu naprosto přepálená a objednávkový formulář je nestandardní. Před stránkami prodávajícími ProstEro varuje i SÚKL.

Zkuste raději alternativní výrobky! Srovnali jsme nejlepší přípravky na prostatu, které jsou ověřené, schválené a skutečně vám pomohou. Zkuste tedy raději je.

Další podezřelé jevy

Mezi další podezřelé jevy patří i samotné “složení” výrobku, který podle všeho obsahuje věci, které nejsou úplně normální. Pravděpodobně za to může skutečnost, že text webových stránek byl do češtiny převeden prostřednictvím ne úplně dobrého online překladače. I tak ale působí opravdu bizarně.

Podle všeho by měl tento doplněk stravy obsahovat:

  • Červený kořen
  • Pižmo bobr (přesné znění z webové stránky)
  • Parohy sibiřské jelen (přesné znění z webové stránky)
  • Borůvky

Kromě špatné češtiny si také všímáme oblíbeného triku podvodníků, kterým je snaha zaštítit se odbornou autoritou. V tomto případě jde o nějakého “doktora Jana”. Žádný takový pán, ani podle vyhledávání obrázku s Google Lens, samozřejmě neexistuje. Kdyby navíc existoval, kromě správného titulu bychom znali i jeho příjmení a někde by o něm existovala zmínka. (Perlička pro zvídavé hledače – je docela obvyklé, že “čeští lékaři” se na jiných jazykových mutacích obdobného výrobku jmenují vždy jinak. Z doktora Jana tedy může být ve Španělsku klidně doktor Sanchez.)

Také nás absolutně nepřekvapuje, že nikde nevidíme takovou “banalitu” jako Obchodní podmínky, informace, které souvisí s odstoupením od smlouvy a reklamací, případně i oficiální údaje provozovatele, které jsou povinné. (Název společnosti, sídlo, IČ, DIČ, u jakého soudu a pod kterou spisovou značkou je veden, a podobně.)

Jak poznat podvod na první pokus?

Recenzemi na ProstEro nemá vůbec smysl se zabývat, protože ty jediné, které jsou k dohledání na webových stránkách, jsou (prakticky určitě) falešné. (Což je další problém, od letošního roku platí, že všechny recenze na e-shopech musí být od skutečných kupujících. Právě kvůli ochraně zákazníků před podobnými podnikavci.)

Hlavní je, abyste před nákupem na novém e-shopu:

  • Prozkoumali internetové recenze, včetně těch, které jsou na srovnávačích zboží, na Google firmách, Facebooku a na Firmy.cz (tam se někdy dozvíte opravdu zajímavé věci)
  • Prozkoumali, zda splňuje povinné náležitosti (obchodní podmínky, kompletní informace o provozovateli…)
  • Prozkoumali, zda se o něm negativně nezmiňuje dTest, ČOI, portál KupníSíla.cz a podobně (tak většinou snadno poznáte, že je někde něco špatně)
  • V případě, že je na e-shopu fotografie konkrétního člověka, který se vydává za nějakou autoritu, vyhledáte jeho fotografii v obrázcích Google (takže zjistíte, na kterých dalších místech na internetu, včetně toho zahraničního, ji najdete = dá se tak snadno ověřit, zda to není fotka z fotobanky, zda není na nějakém problematickém webu a podobně)

Bezpečným nákupům doplňků stravy na prostatu ZDAR!

Zdroje informací

https://www.kupnisila.cz/prostero-podvod-recenze/ – ProstEro: dvojitý podvod v jednom balení (česky)

 

Napsat komentář